Чи відмінили рабовласництво в Російській Федерації?

Хочу сьогодні розповісти повчальну історію мого хорошого знайомого, який близько десяти років заробляє «копійку» в нашого Східного сусіда гастербайтером.
Не секрет, що останні роки криза торкнулася і самої «щасливої та економічно розвинутої» країни світу Росії, що призвело до зменшення стабільного потоку нафтодоларів та як наслідок будівельних апетитів росіян.
Зазначене не могло не відобразитись на українських заробітчанах, які вже цілими селами виїжджали в Москву та Пітер на будівництво, благо попит на працьовитих українців там був завжди. Проте попит не означає хороший заробіток та людське відношення до робітників.

З хамством та «братською» любов’ю наших північних сусідів жителі Західної України можуть ознайомитись відразу на найближчому російському пункті пропуску. Так, заплативши гроші перевізнику та проїхавши тисячу кілометрів будьте готові до того, що російський прикордонник без будь-яких пояснень поставить Вам відмітку в паспорті про заборону на в’їзд в РФ терміном приблизно на рік-два і відправить вас у цікаву подорож автостопом назад додому. Якщо вам пощастило і ви все ж таки зуміли подолати першу перепону не спішіть радіти, вже на місці Вашого працевлаштування виявляється, що золоті гори які Вам малювали по телефону чи в інтернеті, можна в принципі заробити і вдома при цьому не живучи по десять чоловік в бараці та економлячи на їжі ціною власного здоров’я. Але, якщо вас і це не зупиняє та в такому випадку відразу згадуйте приклад мого знайомого.
Так ось, цей щасливчик пропрацювавши чотири місяці на будівництві, як прийнято, без будь-яких дозвільних документів та трудових договорів, які там бачили хіба що в кіно, вирішив все ж таки запитати в замовника коли він зможе отримати обіцяні «золоті гори». Обнадієний обіцянкою завтра ж отримати гроші, він на наступний день на будівництві замість власника зустрів працівника російської міграційної служби, який як на диво проявив виняткову «принциповість» та не захотів приймати конверт з подарунком та депортував мого знайомого та його колег назад додому без будь-яких коштів за роботу зате з боргами та забороною в’їзду в РФ. Зате власник будівництва вже напевно через рік-два, абсолютно безкоштовно, за рахунок таких українських заробітчан вже добудує свій котедж та буде вдячний сучасним російським реаліям в яких український громадян на території Росії практично безправний та перебуває на одній сходинці з рабом в Древньому Римі, який повністю залежав від волі господаря.
P.S. Знайомий дуже здивувався, коли з’ясував, що він не один так «вдало» заробив гроші в Росії.